Vi har nydt godt af Iver Søndergårds fotografiske evner (galleri 1 og galleri 2). Snyd ikke Jer selv!!! Rejs med Solveig og Iver rundt i verden, gennem et fantastisk billedmateriale på:  www.solveig-iver.dk

Har du brug for nye input til din have, eller måske hjælp til større omlægning, kan du evt. have glæde af at kontakte Anlægsgartneren i Havris: www.anlaegsgartnerenihavris.dk

 

Øvrige samarbejdspartnere:

Viborg Turistbureau: www.viborg.dk/turisme           Morsø Turistbureau:         www.mors-tourist.dk

Skive Turistbureau:   www.visitskive.dk                  Silkeborg Turistbureau:    www.silkeborg.com

Struer Turistbureau:  www.visitstruer.dk                Vinderup Turistbureau:     www.vinderupturist.dk

Aars Turistbureau:    www.aars.dk                        Turistnyt:                          www.turistnyt.dk

Sjov for børn:            www.sjovforborn.dk               Kultunaut:                         www.kultunaut.dk

Dan Center Ry:         www.dancenter.dk

Feline Sommerhuse: www.feline.dk/silkeborg            

 

Spisesteder i lokalområdet:

Mads Doss - Ålborgvej 37, Thorning 8620 Kjellerup - tlf.: 86 88 00 78 - www.madsdoss.dk

Thorning Forsamlingshus - Blichersvej 2, Thorning, 8620 Kjellerup - tlf.: 86 88 80 80.

 

Overnatningsmuligheder i området:

Floumougaard - Aalborgvej 6, Gråmose, 7442 Engesvang - tlf.: 24 61 58 89 / 86 88 09 46 - www.floumougaard.dk

Skråhøjgård - Sangildvej 16, Knudstrup, 8620 Kjellerup - tlf.: 86 88 06 66 - www.skraahojegaard.dk

Ravnholt Feriecenter - tlf.: 86 88 06 66 - www.ravnholtferiecenter.dk

Kompedal lejren - kompedalvej 13 - 7442 Engesvang - tlf.: 89 70 19 02 - www.kompedal.dk

Feriepartner Limfjorden - Feriepartner Limfjorden

 

 

Lokale seværdigheder / oplevelser:

Thorningegnens friluftspil - www.thorning.com

Blicheregnens Museum - www.blicheregnensmuseum.dk

Neder Kjærsholm Hovedgaard - www.nederkjaersholm.dk

Midtjysk Ridecenter - www.midtjyskridecenter.dk

Hauge Marked - www.haugemarked.dk

Få masser af anden inspiration ved ovenstående øvrige samarbejdspartnere.

 

 

 

 

 

Kontakt os - Prangervej 5 - Skræ - 8620 Kjellerup - Telefon 86 88 07 80 / 29 26 00 57